Kategorie: Wszystkie | Inwestycje | Przetargi | Zamówienia
RSS

Inwestycje

czwartek, 21 marca 2013

Słynne przysłowie mówi o tym, że kto nie ryzykuje, ten nie żyje. Idealnie sprawdza się ono w przypadku firm, które często muszą podejmować ryzykowne kroki i inwestycje, aby zrealizować swoje cele i osiągnąć sukces. Każdy z nich naznaczony jest jednak ryzykiem niepowodzenia i utraty wszystkich zainwestowanych środków finansowych.  Jest to jednak wpisane w działalność firmy i nieodłączne w przypadku tych, którzy liczą na spektakularny sukces i oczekują szybkich efektów.Kto nie ryzykuje środków finansowych, ten nie może liczyć na rozwój firmy

Planowane inwestycje podejmowane są najczęściej wraz z rozpoczęciem roku. Każde większe i renomowane przedsiębiorstwo, przygotowuje bowiem biznesplan obejmujący działania przeznaczone na najbliższe miesiące i skupione wokół rozwijania możliwości i zasięgu działania. Często jedynie zainwestowanie w działalność, może zaowocować pożądanymi zyskami i rozwojem, który przecież jest celem każdego dużego i małego przedsiębiorstwa działającego na rynku. Dlatego też inwestycje firm są wpisane w działalność gospodarczą i nierozłączne z nią.

poniedziałek, 04 marca 2013

Duże inwestycje kojarzą nam się z wielkimi projektami infrastrukturalnymiInwestowanie jest elementem, który trwale wpisuje się w działalność każdego przedsiębiorstwa. Niejednokrotnie duże firmy, realizują zlecenia za znacznie mniejszym wynagrodzeniem niż  mogłyby  w rzeczywistości, z uwagi na wygrany przetarg, lub też chęć pozyskania nowego, korzystnego klienta. Sposobów na tego rodzaju działania jest bardzo wiele. Reklama jak mówi przysłowie jest dźwignią handlu, a najlepszym rodzajem reklamy jest bez wątpienia przekaz bezpośredni i polecenia od zadowolonych z usług klientów. Dlatego też wiele znanych firm zabiega o swoich klientów właśnie poprzez atrakcyjne oferty.

Wśród firm budowlanych popularne są natomiast przetargi na zamówienia publiczne, które zapewniają pozyskanie dużego zlecenia i tym samym spory zastrzyk gotówki. Żeby jednak wygrać taki przetarg, trzeba odznaczać się nie tylko dobrą pozycją firmy, ale również atrakcyjną  ofertą, która w stosunku do innych będzie bardzo konkurencyjna, a jednocześnie opłacalna dla realizatora zlecenia którego dotyczy przetarg.

piątek, 22 lutego 2013

Inwestycje wymagają odpowiedniego planowaniaNie zawsze przetarg to decyzja w 5 minut. Czasami na wyniki przetargu trzeba poczekać. To ważne dla tych, którzy składają swoje oferty i czekają na to, aż wreszcie ktoś poinformuje ich o tym, jak wygląda rezultat oraz która firma będzie wykonywać dane działanie. Nie zdziwmy się, gdy planowane inwestycje to duże działania obejmujące milionowe kwoty. Zazwyczaj takie przetargi skupiają uwagę wielkich firm i innych wykonawców, którzy już czują ogromne pieniądze. Zasada jest prosta, czym lepszy przetarg, który opiewa na większe sumy - tym więcej ofert i potencjalnych firm, które oferują wykonawstwo. Dlatego wygranie takiego przetargu jest po prostu trudne i firma, której uda się zwyciężyć może faktycznie mówić, że jest najlepsza na rynku. Tak będzie, gdy działania zostaną wykonane w terminie, a firma zarobi, a nie straci.

Dlaczego niektóre planowane inwestycje wcale nie przyciągają uwagi potencjalnych korporacji, które nawet nie myślą o tym, aby założyć przetarg? Nie myślmy, że samo słowo przetarg to już wielka okazja. Niektóre oferty są po prostu źle rozpisane lub oferują niewiele zysków, co na pewno przekłada się na potencjalne kalkulacje firm mających wziąć udział w konkursie. Dlatego takie firmy omijają niepopłatne przetargi, woląc skupić się na swoich stałych klientach i działaniach, które na pewno przynoszą zyski. Niektóre jednostki gospodarcze porzucają wszystkie dotychczasowe prace, nie przyjmują nowych zleceń, skupiają się tylko na przetargowym działaniu, które w ostateczności może przynieść więcej strat niż pożytku. Dlatego przed złożeniem oferty warto sprawdzić, czy aby na pewno oferta jest taka dobra, jak nam się wydaje.