Kategorie: Wszystkie | Inwestycje | Przetargi | Zamówienia
RSS
wtorek, 30 kwietnia 2013

Przewóz osób niepełnosprawnych wymaga specjalistycznego sprzętuJednym z niezwykle istotnych elementów, które funkcjonują w każdej miejscowości, jest przewóz osób niepełnosprawnych. W dużych miastach organizują go firmy zaangażowane w tego rodzaju działalność, natomiast w mniejszych miejscowościach, odpowiedzialnymi za to są władze gminy, które starają się, aby ich mieszkańcy byli jak najbardziej zadowoleni z wyboru miejsca swojego zamieszkania. Często więc władze takich gmin organizują przetargi na zakup pojazdu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

W przetargach tego rodzaju może wziąć udział wiele firm, a dokładniej producentów lub tez dystrybutorów pojazdów. Konkurencja na ogół nie jest jednak duża, gdyż nie wszystkie firmy tego rodzaju uważnie śledzą bazy przetargowe i są na bieżąco ze wszystkimi nowymi ofertami, a tego właśnie wymaga częste uczestnictwo w przetargach, z szansą na zwycięstwo. Dlatego tez warto śledzić nie tylko te duże oferty, kierowane przez potężne firmy i obejmujące większe liczbowo zlecenia.

Przetargi na dostawę samochodów mogą być bezcenne dla polskich dilerówW aktualnej sytuacji na rynku każdej z branży, trudno wyróżnić te, które cieszą się niesłabnąca popularnością i zapewniają szybki oraz wysoki dochód. Niewątpliwie jednak na uwagę zasługuje branża motoryzacyjna. Działające w niej firmy funkcjonują już od lat i wyrobiły sobie określoną renomę, oraz pozyskały stałych klientów, w tym również duże korporacje, które zaopatrują się w samochody masowo, dzięki możliwości zakupu ich w leasing.

Popularni dealerzy w ostatnich latach z uwagi na panujący kryzys, musieli zmierzyć się jednak ze słabnącym zainteresowaniem, a co za tym idzie również z malejącą sprzedażą. To wszystko stało się więc przyczyną wzmożonego zainteresowania ofertami na przetargi. Dzięki nim bowiem sprzedaż kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu pojazdów stała się źródłem zastrzyku finansowego, który dla wielu firm stanowił bardzo istotny aspekt pomocny w rozwoju, czy nawet szybkim wyjściu z kłopotów finansowych. Branża motoryzacyjna mimo panującego obecnie kryzysu, nadal jest jednak korzystną inwestycją, która znajduje się w zakresie uwagi inwestorów.

czwartek, 21 marca 2013

Słynne przysłowie mówi o tym, że kto nie ryzykuje, ten nie żyje. Idealnie sprawdza się ono w przypadku firm, które często muszą podejmować ryzykowne kroki i inwestycje, aby zrealizować swoje cele i osiągnąć sukces. Każdy z nich naznaczony jest jednak ryzykiem niepowodzenia i utraty wszystkich zainwestowanych środków finansowych.  Jest to jednak wpisane w działalność firmy i nieodłączne w przypadku tych, którzy liczą na spektakularny sukces i oczekują szybkich efektów.Kto nie ryzykuje środków finansowych, ten nie może liczyć na rozwój firmy

Planowane inwestycje podejmowane są najczęściej wraz z rozpoczęciem roku. Każde większe i renomowane przedsiębiorstwo, przygotowuje bowiem biznesplan obejmujący działania przeznaczone na najbliższe miesiące i skupione wokół rozwijania możliwości i zasięgu działania. Często jedynie zainwestowanie w działalność, może zaowocować pożądanymi zyskami i rozwojem, który przecież jest celem każdego dużego i małego przedsiębiorstwa działającego na rynku. Dlatego też inwestycje firm są wpisane w działalność gospodarczą i nierozłączne z nią.