Kategorie: Wszystkie | Inwestycje | Przetargi | Zamówienia
RSS
czwartek, 21 marca 2013

Słynne przysłowie mówi o tym, że kto nie ryzykuje, ten nie żyje. Idealnie sprawdza się ono w przypadku firm, które często muszą podejmować ryzykowne kroki i inwestycje, aby zrealizować swoje cele i osiągnąć sukces. Każdy z nich naznaczony jest jednak ryzykiem niepowodzenia i utraty wszystkich zainwestowanych środków finansowych.  Jest to jednak wpisane w działalność firmy i nieodłączne w przypadku tych, którzy liczą na spektakularny sukces i oczekują szybkich efektów.Kto nie ryzykuje środków finansowych, ten nie może liczyć na rozwój firmy

Planowane inwestycje podejmowane są najczęściej wraz z rozpoczęciem roku. Każde większe i renomowane przedsiębiorstwo, przygotowuje bowiem biznesplan obejmujący działania przeznaczone na najbliższe miesiące i skupione wokół rozwijania możliwości i zasięgu działania. Często jedynie zainwestowanie w działalność, może zaowocować pożądanymi zyskami i rozwojem, który przecież jest celem każdego dużego i małego przedsiębiorstwa działającego na rynku. Dlatego też inwestycje firm są wpisane w działalność gospodarczą i nierozłączne z nią.

poniedziałek, 04 marca 2013

Duże inwestycje kojarzą nam się z wielkimi projektami infrastrukturalnymiInwestowanie jest elementem, który trwale wpisuje się w działalność każdego przedsiębiorstwa. Niejednokrotnie duże firmy, realizują zlecenia za znacznie mniejszym wynagrodzeniem niż  mogłyby  w rzeczywistości, z uwagi na wygrany przetarg, lub też chęć pozyskania nowego, korzystnego klienta. Sposobów na tego rodzaju działania jest bardzo wiele. Reklama jak mówi przysłowie jest dźwignią handlu, a najlepszym rodzajem reklamy jest bez wątpienia przekaz bezpośredni i polecenia od zadowolonych z usług klientów. Dlatego też wiele znanych firm zabiega o swoich klientów właśnie poprzez atrakcyjne oferty.

Wśród firm budowlanych popularne są natomiast przetargi na zamówienia publiczne, które zapewniają pozyskanie dużego zlecenia i tym samym spory zastrzyk gotówki. Żeby jednak wygrać taki przetarg, trzeba odznaczać się nie tylko dobrą pozycją firmy, ale również atrakcyjną  ofertą, która w stosunku do innych będzie bardzo konkurencyjna, a jednocześnie opłacalna dla realizatora zlecenia którego dotyczy przetarg.