Blog > Komentarze do wpisu

Zamówienia publiczne

Niektóre inwestycje oraz zamówienia publiczne dotyczą bezpieczeństwa mieszkańców lub dobra społeczeństwa. Firma, która wykonuje zadanie jest pod lupą ludzi i mediów, które skrupulatnie monitorują to, co się dzieje podczas prac. Często zamówienia publiczne brane są pod uwagę przy wielu trudnych projektach lub sprawach. Inne firmy, które przychodzą z zewnątrz problemu mogą spojrzeć na to chłodnym okiem.

Zamówienia publiczne i przetargi często dotyczą prac budowlanychWażne jest także to, że żadne zamówienie publiczne nie dostanie się w ręce małej, początkującej firmy. Takie inwestycje to zazwyczaj pokaźne pieniądze, które są lokowane w sprawdzone firmy i biznes, który na pewno się zwróci. Nikt więc nie powierzy budowy autostrady lub chodnika firmie, która dopiero weszła na rynek i nie ma zbyt wielu możliwości. Dlatego do przetargów organizowanych przez instytucje państwowe przystępują największe firmy, które wydzierają to, co najlepsze. Mniejsze jednostki muszą obejść się smakiem. Przy małych projektach lub inwestycjach, które nie mają tak znaczącego wydźwięku mniejsze firmy również mogą znaleźć prace i zastosowanie. Jednak o takich projektach nikt nie mówi, a więc trudno tu o prestiż lub darmową reklamę.

Przedsiębiorca, który liczy na zamówienia publiczne lub na wygrywanie przetargów musi przygotować realną i jednocześnie dobrą propozycję. Nikt przecież nie wygrywa przetargu tylko dlatego, że jego firma jest znana i ceniona. To ważny, ale nie najważniejszy fakt. Przy zamówieniach publicznych liczą się konkrety, które musimy przedstawić, aby móc cokolwiek zrobić w sferze inwestycji.

piątek, 01 lutego 2013, arnoldus

Polecane wpisy